ClickCease

POISTENIE MAJETKU A ZABUCHNUTÉ DVERE

Poistenie majetku/domácnosti pomôže aj pri zabuchnutých dverách

POZOR – AK MÁTE POISTENIE MAJETKU S ASISTENČNÝMI SLUŽBAMI, V PRÍPADE ZABUCHNUTÝCH DVERÍ VOLAJTE NAJSKÔR POISŤOVŇU!!!

Na poistenie majetku (nehnuteľnosti alebo domácnosti) sa môžete spoľahnúť nielen pri poistnej udalosti, ale pomôže vám aj v prípade neočakávaných situácií, ako je napríklad zabuchnutie dverí, či pomoc pri odstránení havarijného stavu.

Dôležitou informáciou (a množstvo ľudí ju prehliada) je, že ak si objednáte poistenie majetku, ako klient poisťovne vo väčšine prípadov navyše k poisteniu majetku získavate bezplatne aj asistenčné služby. Tie vám zabezpečia nepretržitú pomoc v prípade neočakávaných a nepredvídateľných situácií spojených s užívaním rodinného domu, bytu alebo domácnosti.

Asistenčné služby nie sú v každej poisťovni súčasťou poistenia domácnosti či nehnuteľnosti. Niektoré poisťovne totiž asistenčné služby ponúkajú len k drahším balíkom poistenia. Preto, ak máte poistenie majetku, ubezpečte sa, že jeho súčasťou sú aj asistenčné služby. Výhodou asistenčných služieb je to, že sú k dispozícii nepretržite 24 hodín denne. V prípade potreby stačí, keď zavoláte na call centrum. Nemusíte obvolávať opravárov či zámočníkov a hľadať takého, ktorý má čas, aby ku vám prišiel.

Ako poistení klienti tak môžete v rámci základného balíka asistenčných služieb využiť pomoc technickej asistencie pri odstránení príčin a následkov havarijného stavu vašej domácnosti. Ide napríklad o situácie, keď v domácnosti dôjde k prasknutiu vodovodného potrubia, poruche elektrických rozvodov, k rozbitiu okien následkom tlakovej vlny pri výbuchu či zabuchnutiu dverí.

V takýchto situáciách asistenčné služby podľa potreby zabezpečia a preplatia napríklad prácu inštalatéra, sklenára, elektrikára, kúrenára, plynára či zámočníka. Rovnako poistenie pomôže aj v prípade, ak je domácnosť z dôvodu havarijného stavu dočasne neobývateľná. Kryje totiž krátkodobé náhradné ubytovanie pre klientov do 48 hodín či ochranu nezabezpečenej domácnosti na 72 hodín.

Poistenie majetku a zabuchnuté dvere

Zabuchnutie dverí alebo zalomenie kľúča – pomoc poisťovne

Ak napríklad nastane situácia, že prievan zabuchne vchodové dvere do bytu/domu a vy zostanete stáť na chodbe bez kľúčov alebo ste kľúč pri otváraní dverí zlomili – môžete sa obrátiť na pomoc poisťovne.

Stačí kontaktovať asistenčné služby, ktoré vám zabezpečia zámočníka, a tiež uhradia odomknutie dverí, prípadne výmenu zámku pri strate kľúčov.

Pri kontaktovaní asistenčnej služby sa spýtajte, či poisťovňa preplatí okrem cestovných nákladov a práce aj náhradné diely a materiál. Nie všetky poisťovne preplácajú náhradné diely v plnej výške, pretože majú finančné limity. Napríklad v poisťovni Allianz vám nový zámok preplatia do výšky 25 eur. Poisťovňa UNIQA má limit max. 150 eur v prípade zablokovania dverí (v tomto limite sú zahrnuté cestovné náklady, práca).

POZOR – AK MÁTE POISTENIE MAJETKU S ASISTENČNÝMI SLUŽBAMI, V PRÍPADE ZABUCHNUTÝCH DVERÍ VOLAJTE NAJSKÔR POISŤOVŇU!!!

Zdroje:
https://www.peniaze.sk/poistenie/6958-moze-vyriesit-zabuchnute-dvere-ci-nahradne-ubytovanie-preco-sa-oplati-poistenie-majetku
https://poistovne.sk/poistenie-majetku-kedy-vam-pomozu-asistencne-sluzby-co-vam-uhradi-poistovna-a-co-uz-nie/